Chmury i brud

Gary Vee "Zapytaj Garyego"
Gary Vee "Zapytaj Garyego" www.garyv.pl
„Chmury i brud” to jedna z lekcji jakie Gary Vee autor „Zapytaj Garyego” kontestuje szczególnie mocno. Na tym zdjęciu możecie zobaczyć dwójkę uśmiechniętych autorów książek. Mało kto jednak widzi w tym momencie setki godzin pracy jaką należało włożyć w to aby dany projekt powstał. Książkę trzeba wymyślić, napisać, poskładać, stworzyć całą komunikację wizualną a to wszystko to zaledwie 20% całego procesu- cała reszta to marketing i efektywna sprzedaż.

Gary Vaynerchuk
Wiele osób ma w sobie piękny romantyzm- stworzę książkę, którą przeczytają dziesiątki tysięcy czytelników. Słuchają rad „growth hakerów” i zapominają, że czasami z „chmur” trzeba zająć się „brudem” czyli wszystkimi aktywnościami, które ani nie są cool, ani nie są sexy, ALE które są niezbędne do tego aby osiągnąć cel i dowieźć wynik.

Staram się ze swojej sieci kontaktów eliminować tych, którzy latają w chmurach. Staram się również nie otaczać się ludźmi, którzy nie mają marzeń, bo są tak mocno skupieni na swojej „ciężkiej pracy” przy całkowitym pozbawieniu wizji (chmur).

Może Ci się to wydać drastyczne, nie fair, a pewnie i egoistyczne.
Moje podejście zakłada jednak skupienie się na tych, którzy są marzycielami zamieniającego swoje marzenia w cele inteligencją, pracą i pasją… łącznie.

Jest taki amerykański termin „wantrapreneur” czy też „wannabis” – w mojej definicji to Ci, którzy tak bardzo chcą, że nie mają czasu na konkretne działanie. Ba! Nie mają czasu na żadne działanie.

Wczoraj po ciekawej rozmowie mailowej, usłyszałem od mojego rozmówcy, że „rezygnuję z tego projektu bo nie czuję się w nim komfortowo”. Helloł! Boli, znaczy, że rośnie. Łatwo jest mówić o strefach komfortu, trudniej być poza nimi.

Za to właśnie uwielbiam Garyego Vee. Za to, że pokazuje cały kontekst, a nie jedynie jego wycinek.
www.garyv.pl

Jaka jest więc skuteczna rada/strategia pozwalająca sprzedać dziesiątki tysięcy egzemplarzy książek? Sprzedajesz 1 egz., później 2, później 3… i tak aż do 10 tyś. egz..

Czy są inne sposoby? Zapewne, ale ten jest skuteczny.
Trwa ładowanie komentarzy...